Gdzie na ferie z dziećmi się wybrać?

Kategoria: wakacjezdzieckiem.pl

Gdzie na ferie z dziećmi się wybrać?

Zima to pora roku, która ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, którzy za zimnem nie przepadają. Na pewno największym plusem zimy dla każdego dziecka są ferie zimowe, które są dla nich czasem odpoczynku od nauki i okazją na zimowe szaleństwo w śniegu. Lepienie bałwanów, rzucanie się śnieżkami czy budowanie igloo - który maluch tego nie uwielbia? Ferie jednak można wykorzystać również w nieco inny sposób. Warto w ten okres zabrać swoje pociechy na wyjazd, który będzie dla nich niezapomnianą przygodą. Podpowiadamy, gdzie na ferie z dziećmi jechać najlepiej.

Zimowe szaleństwo

Ferie to doskonała okazja na to, by dzieciaki poznały bliżej sporty zimowe. Jedną z najpopularniejszych aktywności na śniegu są oczywiście narty, dlatego w tym wypadku najlepszym pomysłem będzie wyjazd w góry. Czy będzie to Polska czy może inny zagraniczny kraj, zależy wyłącznie od Twoich upodobań, a także funduszy, jakimi dysponujesz. Góry są ogromną atrakcją dla każdego dziecka, ponieważ mają okazję pojeździć na nartach czy snowboardzie, wjechać wyciągami oraz kolejkami górskimi, a także oddać się zimowym zabawom. 

Dla tęskniących za latem

Nie każdy jednak przepada za zimą oraz jej niskim temperaturami. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na ferie z dziećmi jechać w takiej sytuacji, polecamy gorące kraje. Kiedy u nas panuje mróz, w wielu miejscach na Ziemi jest piękna pogoda, która zachęca do błogiego lenistwa i odpoczynku od obowiązków. Jedną z ciekawszych propozycji jest Teneryfa, gdzie najmłodsi mogą bawić się na ciepłej plaży czy poznać różne sporty wodne. Jeżeli jednak nie planujesz tak dalekich wyjazdów, to świetnym rozwiązaniem są aquaparki, w których dzieci poczują się jak na wakacjach! Różnego rodzaju baseny, zjeżdżalnie oraz inne atrakcje sprawiają, że parki wodne są bardzo chętnie odwiedzane przez całe rodziny w okresie ferii zimowych. 

 

 

Może Ci się również spodobać