Homeopatia

Kategoria: medycyna, zdrowie

Homeopatia

Homeopatia to dziedzina nauk medycznych, która większości z nas pewnie kojarzy się ze wszelkimi działaniami, mającymi na celu zapobieganie różnego rodzaju chorobom. Od lat trwa dość zaciekły spór pomiędzy zwolennikami homeopatii oraz jej przeciwnikami. Ci pierwsi uważają, że jest to doskonały sposób na kontrolowanie swojego organizmu, który może ustrzec nas przed wieloma chorobami, z którymi normalnie przyszłoby nam walczyć w przyszłości.

Z kolei drudzy są zdania, że to dziedzina, mająca na celu wyciąganie z ludzi ciężko zarobionych pieniędzy, jak więc jest w rzeczywistości? Muszę przyznać, że o działaniu homeopatii swojego czasu mogłam przekonać się na własnej skórze, bowiem jako dziecko częste anginy doprowadzały moich rodziców do skraju wyczerpania i próbowali różnych środków, mających na celu uchronienie mnie przed nieustannymi zachorowaniami. I tak pewnego razu spotkała mnie konieczność przyjmowania różnego rodzaju środków homeopatycznych. Jak się jednak okazało te niezbyt tanie leki, przepisane zresztą przez lekarza na nic się nie zdały, z tego też względu wydaje mi się, iż wyrzucanie pieniędzy w błoto na nic się zda. Być może jednak w niektórych przypadkach homeopatia okazuje się odrobinę bardziej skuteczna, wydaje mi się jednak, że ma to związek raczej z silną wolą i samozaparciem niż z wpływem substancji zawartych w lekach homeopatycznych.

Od lat mówi się o tym, że siłą woli można wiele zdziałać, a przyciąganie złych myśli często zgubnie się dla nas kończy. Niemniej jednak takie teorie bardzo często również wydają się być odrobinę naciągane i tak naprawdę to czy zachorujemy czy też nie w niewielkim stopniu zależy od nas. Możemy oczywiście unikać ognisk choroby, co w niektórych przypadkach jest bardzo ważne, możemy stosować różnego rodzaju preparaty, mające odstraszyć chorobę, jednak tak naprawdę sprowadza się do zbędnego wydawania pieniędzy. Warto wspomnieć o tym, że leki homeopatyczne nie mają żadnego skonkretyzowanego sposobu działaniu, uważa się tylko, iż jest to sposób, w którym można pobudzić zawarte w organizmie cząstki do zapamiętywania informacji o różnych chorobach i ich zwalczaniu. Takie działanie nie sprawdzi się absolutnie w przypadku grypy, jako że wirusy bardzo szybko mutują, a ich zmienione klony nie mogą być niszczone przez komórki pamięci w naszym organizmie, także nie mamy szans na uniknięcie tej choroby dzięki środkom homeopatycznym.

Tym większym szaleństwem wydaje się stosowanie homeopatii na tak poważne schorzenia jak rak czy białaczka, bowiem nigdy nie wiemy czy tak choroba kiedykolwiek nas dopadnie, a niepotrzebne zadręczanie się związane z częstością występowania takiej choroby w rodzinie jest niepotrzebne. Warto za to regularnie się badać i sprawdzać, czy nic złego nie dzieje się w naszym organizmie, bowiem to może zapewnić nam szybkie wykrycie choroby, a więc i jej wyleczenie. Poza tym warto pamiętać również o tym, że w lekach homeopatycznych nie ma żadnych cudownych substancji, które będą mogły uchronić nas przed wszelkim złem, dlatego też nie należy spodziewać się cudów po ich zażyciu.

Może Ci się również spodobać

Gdzie na ferie z dziećmi się wybrać?
sobota, 06 października 2018
Kodeks Taihō
poniedziałek, 12 listopada 2018