Jak tanio podróżować?

Kategoria: turystyka

Jak tanio podróżować?

Chyba każdy z nas marzy o dalszych lub bliższych podróżach. Kiedy brakuje środków na długie wakacje all inclusive decydujemy się na chociażby krótki kilkudniowy lub weekendowy wyjazd w Polskę, lub za miasto. Każdy wyjazd generuje jednak koszty, dlatego warto zastanowić się jak tanio podróżować? Oszczędności wyjazdowe możemy wygenerować na kilku płaszczyznach. Rozpoczynając już od dojazdu – możliwości jest kilka. Jeżeli jedziemy z grupą znajomych lub rodziny warto udać się w podróż jednym samochodem, w celu podziału kosztów paliwa. Jeżeli złoży się na nie kilka osób dojazd nie będzie aż tak kosztowny.

Coraz popularniejsze są również tanie linie środków komunikacji – autobusowe, kolejowe czy lotnicze. Warto śledzić z wyprzedzeniem promocje przewoźników, ponieważ często możemy upolować bilety za nawet kilka złotych. Drugi sposób oszczędzania to nocleg. Nie musimy nocować w luksusowych hotelach kilku-gwiazdkowych. Często porównywali komfort otrzymamy w prywatnych kwaterach, które cenowo są kilkadziesiąt procent tańsze. Przede wszystkim warto przy wyjazdach zwracać uwagę na terminy.

Wycieczki na majówkę, okolice świąt czy Sylwestra z pewnością będą kosztować nas sporo więcej niż ta sama podróż tydzień później. Warto także szukać lokalnych promocji, np. w ramach akcji "weekend za pół ceny". Wówczas ceny noclegów, atrakcji turystycznych czy oferty restauratorów kształtują się o 50 procent mniej niż zazwyczaj, co pozwala na sporą oszczędność.

Może Ci się również spodobać