Nadmorskie atrakcje w Unieściu

Kategoria: turystyka

Nadmorskie atrakcje w Unieściu

Unieście to druga co do wielkości miejscowość położona w gminie Mielno. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim na Wybrzeżu Słowińskim. Jej położenie jest niezwykle ciekawe – mieści się ona na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim, a jeziorem Jamno. Jest zatem doskonałym miejscem dla niezdecydowanych, którzy nie potrafią wybrać, czy chcieliby spędzić wakacje nad morzem, czy nad jeziorem. Tutaj możemy skorzystać z obu opcji jednocześnie. Jest to stosunkowo nieduża osada, znana wśród turystów i często wybierana. Nie jest jednak aż tak oblegana, jak większe nadmorskie miasta, dzięki czemu świetnie nadaje się na cel wypraw dla tych, którzy wolą ciszę i spokój. Miejscowość jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie turystów i oferuje im różnorodne miejsca wypoczynkowe.

Unieście to miejsce, które może pochwalić się dostępem do pięknej, czystej, szerokiej plaży, przy której możemy podziwiać również dzikie, naturalnie ukształtowane wydmy. Jest tutaj również wyznaczone kąpielisko letnie. Warto też koniecznie wybrać się do legendarnej przystani rybackiej. Możemy na niej zobaczyć z bliska ciężką i niebezpieczną pracę rybaków oraz to, jak wypływają i wpływają na kutrach czy też pracują przy sieciach. Poza tym można tutaj również spróbować doskonałej, wędzonej ryby, która stała się wręcz chlubą miejscowości.

Jeśli chcielibyśmy sami spróbować swoich sił w połowach, do pobliskiego molo przybijają kutry rybackie, które oferują ochotnikom możliwość wzięcia udziału w połowie np. dorsza. Poza tym, nie zaszkodzi także po prostu pospacerować po tutejszym pomoście, który jest jedynym w całej gminie. Statki wycieczkowe, które oferują krótkie rejsy turystyczne są bardzo lubianą atrakcją. Koniecznie powinniśmy także wybrać się nad jezioro Jamno i zobaczyć jego połączenie z morzem, czyli Kanał Jamneński. Po zbiorniku kursują również niewielkie statki, takie jak „Mila” czy „Parostatek”. Możemy również z niego dostać się do Koszalina – podczas rejsu realizowanego „Koszałkiem”. Przy jeziorze znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, można zatem popływać tutaj rowerkiem wodnym czy też łódką. Dla tych, którzy są spragnieni mocniejszych wrażeń, na pewno wielką niespodzianką będzie przejażdżka szybką motorówką.

Może Ci się również spodobać