Polskie góry idealnym miejscem na spędzenie ferii zimowych

Kategoria: wakacjezdzieckiem.pl

Polskie góry idealnym miejscem na spędzenie ferii zimowych

Ferie zimowe - to oprócz wakacji - zdecydowanie najbardziej wyczekiwany czas w trakcie całego roku szkolnego. W tym okresie warto jest zapewnić swojemu dziecku coś więcej niż tylko długie godziny przed ekranem telewizora lub też komputera i postawić na aktywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Świetnym pomysłem na zimowy wypoczynek mogą okazać się właśnie polskie góry. 
Miejscowości takie jak oczywiście Zakopane, Wisła, Karpacz, Krynica- Zdrój, Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kudowa Zdrój oraz wiele innych, bardziej lub mniej obleganych przez turystów - nie tylko z Polski ale i z całego świata - dostarczają odwiedzającym gościom niezapomnianych wrażeń oraz atrakcji na najwyższym poziomie. Polskie góry są idealnym miejscem na spędzenie ferii zimowych, ponieważ można tam spędzić czas jak najbardziej  aktywnie - na nudę nie ma tam najzwyczajniej miejsca. 

Do najpopularniejszych atrakcji ferowanych przez Polskie góry należą:

  • Piesze wędrówki górskimi szlakami to oczywiście obowiązkowy punkt dla spędzających ferie zimowe w górach, Ci którzy z różnych powodów nie mogą sobie na nie pozwolić powinni przynajmniej zdecydować się na przejażdżkę kolejami linowymi na szczyt Gubałówki lub też Kasprowy Wierch.
  • Wyprawa ciuchcią po okolicy to także bardzo dobry pomysł zwłaszcza dla najmłodszych. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca od strony objazdowej, a wszystko przy akompaniamencie wspaniałych piosenek oraz historii opowiadanych przez przewodnika
  • Spacer po Krupówkach w Zakopanem gdzie możemy kupić wiele cennych pamiątek oraz uraczyć się lokalnymi smakołykami po wyczerpującej górskiej wędrówce
  • Relaks w basenach termalnym po wyczerpującym, aktywnym dniu gdzie możemy wspaniale wypocząć oraz doskonale zregenerować organizm, a dzieci będą wprost zachwycone ilością zjeżdżalni oraz przewidzianych dla nich atrakcji.

To zaledwie kilka przykładowych pomysłów na to co można robić spędzając ferie zimowe w górach, ponieważ czeka nas tam niezliczona ilość ciekawych miejsc do odkrycia oraz mnóstwo pomysłów na aktywne spędzanie czasu.  Jest to także wspaniała okazja do tego aby spędzić czas wspólnie z rodziną,na co zazwyczaj w szale codziennych obowiązków oraz pracy nie mamy najzwyczajniej czasu.

Może Ci się również spodobać