Spędź wymarzone ferie zimowe w Polskich górach

Kategoria: wakacjezdzieckiem.pl

Spędź wymarzone ferie zimowe w Polskich górach

Swego nie znacie, cudze chwalicie. Powiedzenie odnosi się świetnie do tematu polskich gór, które urodą i niezwykłością nie ustępują nawet Alpom. Do tego różnorodność jakie daje nam polskie pogórze jest ogromna. Zaczynając od zachodu i przepięknych Karkonoszy, kończąc na wschodzie w dzikich i bajkowych Bieszczadach.  Oferta zimowego wypoczynku jest coraz bogatsza i możemy przebierać w ofertach różnych miejscowości.

Gdzie wybrać się na ferie zimowe?

Jeśli przerażają nas tłumy odwiedzające Zakopane czy Karpacz, na nasz wypoczynek wybrać możemy mniejsze, ale równie urokliwe miejscowości. Zapraszają nas na przykład góry Izerskie na Dolnym Śląsku i urokliwa miejscowość Świeradów-Zdrój. Jest to uzdrowisko i miejscowość turystyczna z bogatą bazą noclegowo-hotelarską. Do dyspozycji mamy aż sześć wyciągów narciarskich. W Beskidzie Żywieckim zaś wybrać możemy się do Korbielowa. Piękne trasy widokowe i szlaki narciarskie zadowolą każdego. W Bieszczadach koniecznie zajrzyjmy do Ustrzyk Dolnych i Cisnej. Bieszczady to raj dla amatorów biegówek. Ciężko wyobrazić sobie piękniejsze miejsce dla narciarzy biegowych niż dzikie bieszczadzkie lasy. Będąc w Bieszczadach koniecznie zwiedźmy zabytkowe drewniane cerkwie, ukryte w zimowej scenerii, będą pięknym tłem pamiątkowych fotografii.

Aktywne ferie w górach 

Zima w górach to przede wszystkim świetna okazja aby spróbować sportów zimowych. Nawet jeśli nigdy nie jeździliśmy na nartach, możemy całą rodziną spróbować swoich sił na stoku szkółki narciarskiej. Dla tych, który preferują mniej ekstremalne sporty doskonałym wyborem może okazać się narciarstwo biegowe. Po aktywnym dniu warto wypocząć z rodziną, korzystając z nowoczesnych krytych basenów, salonów kosmetycznych, gabinetów fizykoterapii i masażu oraz wielu innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będąc zimą w górach warto wybrać się za tradycyjny zimowy kulig zakończony ogniskiem. Będzie to niezapomniana przygoda dla całej rodziny. Podsumowując ferie w górach to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.